شروع یک مکالمه انگلیسی خوب

شروع یک مکالمه انگلیسی

راه کارهایی برای شروع یک مکالمه انگلیسی خوب

بسیاری از افراد به دنبال این هستند که چگونه مکالمه به زبان انگلیسی را شروع کنند. بیشتر آنها در این باره استرس های بسیار زیادی را متمحل میشوند.خانه مکالمه زبانه انگلیسی مهندس زبان یکی از برترین آموزشگاه های زبان انگلیسی این افتخار را دارد که در این مقاله درباره شروع مکالمه انگلیسی اطلاعات بسیار مفیدی را برای شما به ارمغان بیاورد.

 

مرحله 1: با موضوع کاملا دوستانه برخورد کنید.

اولین کلید برای داشتن یک مکالمه خوب این است که آرامش داشته باشید و به صورت دوستانه مکالمه کنید. لبخند زدن و لذت بردن از تجربه ملاقات با کسی جدید بهترین شیوه برای شروع مکالمه است. اگر شمااز این مکالمه لذت ببرید بی شک فرد مقابل هم از این مکالمه لذت کافی را خواهد برد.

صحبت کردن با کسی که فوق العاده جدی است و دارای بیان قاطعانه است به ندرت لذت بخش است، چهره خود را آرام کنید و آن را به طرف مقابل بچرخانید.

به صورت یک دوست صمیمی با مردم صحبت کنید.این می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

 

مرحله 2: بر استرس خود غلبه کنید

بسیاری از فشار ها و ترس ها در گفتوگو نشات گرفته از این موضوع است که شما به دنبال نتیجه خاصی از این گفت و گو هستید.

بنابراین، متوقف کردن انتظارات ،اتفاق خاصی را رخ نمیدهند ! هر چه پیش آید، خوش آید. هرگز از خود یا شخص دیگری انتظار نداشته باشید تا کمی بهتر از آنها بدانید.

همچنین، موضوعی را اجباری نکنید که در آن به آنچه میخواهید بپردازید،مکالمه نباید تهاجمی باشد. این نوع از انرژی به کسی که فقط ملاقات کرده اید بی فایده است. جریان مکالمه را به طور طبیعی بگذارید.

نکات مهم در آغاز یک مکالمه انگلیسی

چگونه مکالمه انگلیسی خوبی داشته باشیم؟

گام 3: به یاد داشته باشید، جهان در اطراف شما نمی چرخد
فقط درباره خودتان مکالمه نکنید. سعی کنید سوالاتی در رابطه با شخص دیگر بپرسید. فقط در مورد خودتان چیزهایی را تعریف کنید که واقعا در ارتباط با موضوع هستند.

اگر از شما سوالی در مورد خود پرسید چه؟ پاسخ دهید. اما پس از آن همان سوال را از آنها بپرسید. اغلب مردم سوالاتی را مطرح می کنند که مخفیانه می خواهند از خودشان بپرسند، بنابراین سؤال را مطرح کنید و ببینید که چه واکنش خوبی را خواهد داشت.

مهمترین چیز این است که نباید شدید و یا ناامید کننده به نظر برسید. چیزهایی را به طور طبیعی و معمولی است بیان کنید. مردم هرگز نباید فشار به گفتگو با شما داشته باشند، بنابراین به آنها کمک کنید احساس راحتی کنند.

 

مرحله 4: صادق باشید
هنگام پرسیدن سوالات و یا صحبت در مورد چیزی، چیزی را فقط به خاطر اینکه شما یک عبارت خاص را حفظ کردید، انجام ندهید.

برای مثال، اگر گربه ها واقعا از گربه ها متنفر باشند، نمی گویند “گربه ها را دوست دارم!” یا حتی از اینکه “عمو من در کارخانه کار می کند” را فراموش نکنید، حتی اگر یک عمو ندارید، بفرمایید که در کارخانه کار می کند.

اطمینان حاصل کنید که چیزهایی را صادق می دانید، حتی اگر به معنی جستجوی کلمات مورد نیاز شما باشد. در غیر این صورت شما می توانید در موقعیت بسیار ناخوشایند قرار بگیرید.

 

مرحله 5: اجتناب از سوالات بسته شده
سوالاتی که تنها با “بله” یا “نه” پاسخ داده می شود، ما این سوالات را بسته میدانیم ، زیرا گفتگو را خاتمه می دهند. سوالات حلقه باز، زمانی که هدف شما این است که مکالمه را ادامه دهید، بهتر کار می کنند.

بیایید تفاوت بین این ها را از طریق چند نمونه ببینیم. به جای پرسش سؤال «آیا آب سیب را دوست دارید؟»، از پرسش دیگر استفاده کنید «نوع آبمیوه مورد علاقه شما چیست؟». در پست های پیشین از وب سایت آموزش مکالمه زبان انگلیسی مهندس زبان، مطالبی در باره مکالمه ساده انگلیسی بیان کرده ایم که میتوانید از آن نیز دیدن کنید و مطالب بیشتری در این مورد بخوانید.

یا به جای اینکه از بپرسید اسپاگتی را دوست دارید، می توانید بپرسید «چقدر غذای ایتالیایی می خورید؟»

 

0 comments