روش های خاص آموزش زبان انگلیسی

متد های خاص آموزش مکالمه

 

آشنایی با خاص ترین روش های آموزش مکالمه انگلیسی

یادگیری و آموزش زبان انگلیسی وابسته به روش ها و پروسه های بسیار مختلفی است.اما کدام یک از شیوه های آموزشی میتواند برای شما مفید باشد؟ در این مقاله قصد داریم خاص ترین روش های آموزش مکالمه انگلیسی را مرور کنیم.

ما در خانه مکالمه مهندس زبان با این پرسش بسیار روبرو شده ایم که کدام روش یادگیری زبان انگلیس برای ما مفید است؟بنابر این هدف بر این قرار داده شد که در این مطلب برای شما زبان آموزان عزیز اطلاعاتی درباره یکی از خاصترین شیوه های آموزش فشرده انگلیسی در دنیا آشنا کنیم.

 

روش Globibo برای یادگیری زبان انگلیسی

افزایش نیاز جهانی برای جذب کارمندان جهانی این مسئله را فراهم کرده است که به به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. استفاده از زبان های مشترک در زمینه هایی مانند تجارت، گردشگری، روابط بین الملل، فن آوری، رسانه ها و علم است.ابتدا یادگیری زبان دوم تنها برای یادگیری و گسترش زبان لاتین بوده است.این صحبت مربوط به اوایل قرن 17 میباشد.از آن زمان تا کنون بسیاری از تحقیقات و تجربیات به منظور بهبود اثربخشی و کارآیی جذب زبان توسعه یافته است.

 

جذابیت روش  آموزش زبان Globilo

اما سوال اصلی این است که روش Globilo چیست؟این شیوه در چه زمانی شکل گرفت و چگونه میتواند برای یادگیری زبان انگلیسی موثر باشد؟Globibo یک روش یادگیری زبان بر اساس آخرین تحقیقات و بهترین شیوه ها ایجاد کرده است. این روش انواع مختلف یادگیری / تدریس، ویژگی های یادگیرنده (مثلا سن) و همچنین رسانه های آموزشی را در نظر می گیرد.

 

روش های جالب آموزش زبان انگلیسی

 

روش های یادگیری globibo

برای دوره های فوق فشرده مکالمه انگلیسی معمولا رویکرد کانونی را برای یادگیری مبتنی بر محتوا است . از سوی دیگر، دوره های اوقات فراغت بیشتر به رویکرد طبیعی پی می برند. مبانی آن دوره ها GlobiBook است که با استفاده از یادگیری وابسته (برای واژگان)، روش گرامر / ترجمه (برای دستور زبان)، روش تعاملی (برای گفتگوها)، حساسیت محیط اجتماعی (برای زمینه فرهنگی)، روش غوطه وری زبان (برای بیان) به عنوان یادگیری مبتنی بر ماژول (از طریق تمرین) صورت میگیرند.

اجزای پیشرفته شامل GlobiCard، GlobiMaps، GlobiApps و GlobiPedia است. تمام اجزای گسترش یافته بر روی یادگیری و سبک های آموزشی بسیار اختصاصی تمرکز می کنند

 

تکنیک های ساده برای یادگیری زبان انگلیسی

روش یادگیری زبان پروپروپس پذیر (روش پروپریگوسیتیسم) یک تکنیک یادگیری زبان است که تاکید بر تکامل همزمان مغزهای شناختی، حرکتی، عصبی و شنوایی به عنوان بخشی از یک فرآیند جامع یادگیری زبان است. بنابراين، توسعه درس در اين روش همانند آموزش مهارت هاي حرکتی و مغزی گفتار است که با عملکردهای شناختی (حافظه) مرتبط است.

علاوه بر این تأکید دارد که آموزش هر بخش از فرآیند گفتار باید همزمان باشد. بنابراين، روش غلط املایی بر آموزش زبان گفتاری تأکيد دارد و عمدتا مورد استفاده کسانی است که خواهان تکميل گفتار خود در زبان هدف هستند.

 

روش یادگیری زبان انگلیسی با پیشگویی در زبان

پیشگویی یک روش آموزشی است که توسط روان درمانگر بلغاری Georgi Lozanov تهیه شده است. این در زمینه های مختلف استفاده می شود، اما بیشتر در زمینه یادگیری زبان خارجی است. لوازوف ادعا می کند که با استفاده از این روش، دانش آموزان معلم می توانند زبان را حدود سه تا پنج برابر سریع تر از روش های آموزش معمول یاد بگیرند.

پیشگویی پروتئین به نام “شبه علم” نامیده شده است. این شیوه آموزشی به میزان بسیار زیادی به این موضوع بستگی دارد که دانش آموزشان به این شیوه آموزشی اعتقاد داشته باشند.. این تئوری پیشنهادات مثبت در تدریس در زمانی که در دهه 1970 توسعه یافت، پیشنهاد می شد. با این حال، به عنوان روش بهبود یافته است، آن را بیشتر در “یادگیری مستضعف” متمرکز شده و در حال حاضر اغلب به نام “desuggestopedia”. پیشگفتار پدیده ای از کلمات “پیشنهاد” و “آموزش و پرورش” است. تصور غلط رایج این است که “پیشنهاد” را به “هیپنوتیزم” پیوند دهیم. با این حال، لوازوف در نظر داشت آن را به معنای ارائه یا پیشنهاد، با تاکید بر انتخاب دانش آموزان در نظر بگیریم.

 

پاسخ گویی فیزیکی در یادگیری زبان انگلیسی

پاسخ جامع فیزیکی (TPR) یک روش است که توسط دکتر جیمز جی. اشر، استاد مقطع روانشناسی دانشگاه ایالتی سانجو، برای کمک به یادگیری زبانهای دوم، طراحی شده است. روش متکی بر این فرض است که در هنگام یادگیری یک زبان دوم یا دیگری، زبان از طریق فرایند رمزگذاری مشابه با توسعه زبان اول درونی می شود و این فرآیند اجازه می دهد تا دوره طولانی گوش دادن و درک پیش از تولید را درک کنیم.

دانش آموزان به دستوراتی حرکتی برای پاسخ گویی نیاز دارند. TPR در درجه اول توسط معلمان ESL / EAL استفاده می شد، اگر چه این روش در آموزش زبان های دیگر نیز استفاده می شود. این روش در دهه 1970 محبوب شد و توجه و یا وفاداری برخی از معلمان را به خود جلب کرد، اما حمایت عمومی از مربیان اصلی را دریافت نکرده است.

 

آموزش مکالمه با روش گفت وگو TPR

Storytelling TPR (آموزش مهارت از طریق خواندن و قصه گویی و یا TPRS) روش آموزش زبان های خارجی است. درس TPRS با استفاده از ترکیبی از خواندن و داستان قصه برای کمک به دانش آموزان یک زبان خارجی را در یک محیط کلاس درس می آموزند.

این روش آموزش را در سه مرحله اجرا میکنند: در مرحله اول، ساختار واژگان جدیدی که باید آموخته شود، با استفاده از ترکیبی از ترجمه، حرکات و سوالات شخصی مورد استفاده قرار می گیرد. در مرحله دوم این ساختارها در قالب یک داستان درکلاس  گفته می شود؛ و در نهایت، در مرحله سوم، این ساختارهای مشابه در خواندن  و مکالمه های درون کلاس استفاده می شود.

در طول این سه مرحله، معلم از تعدادی تکنیک برای کمک به ایجاد زبان هدف برای دانش آموزان استفاده می کند، از جمله محدودیت دقیق واژگان، درخواست مستمر از سوالات درک آسان، چرخه درک مکرر و توضیحات گرامری بسیار کوتاه به نام “پاپ” گرامر ” بسیاری از معلمان نیز فعالیت های خواندن اضافی مانند خواندن داوطلبانه آزاد را میدهند و برای این منظور، رمان هایی بسیار زیبا از سوی TPRS نوشته شده است

0 comments