سوال و جواب ها در مصاحبه شغلی

باید ها و نباید ها در مصاحبه استخدامی

 

بهترین پاسخ ها به سوالات مصاحبه شغلی مشترک انگلیسی

شما به دنبال یک شغل به زبان انگلیسی هستید.خود این کار به نوبه خود دارای استرس های بسیار زیادی است.این استرس ها زمانی افزایش میابد که از شما برای یک مصاحبه شغلی دعوت به عمل میآید.
حالا که یک دعوت نامه مصاحبه شغلی را دریافت کردهاید بهتر است در ابتدا به شما تبریک بگوییم. اما حالا نگرانی اصلی ما این است که آیا شما برای این مصاحبه شغلی ب به زبان انگلیسی آماده هستید؟ آیا حالا زمان وحشت است؟

چگونه می توانم جواب بدهم؟
آنها چه می خواهند بپرسند؟
آیا واقعا بر آنها تاثیر میگذارم و من را استخدام میکنند؟

در گام اول برای موفقیت باید برای شما این موضوع را روشن کنیم که ترس و استرس یک امر عادی در مصاحبه هاست پس آنرا کنار بگذارید و به مسائل مهمتری بپردازید! در صوتری که شما آموزش مکالمه انگلیسی را با موفقیت پشت سر گذاشته باشید. این فرایند بسیار ساده خواهد بود .

ما در این مطلب به چند نمونه از سوالات مشترک و پاسخ هایی که بسیار مناسب این سوالات هستند میپردازیم.حالا زمان این رسیده است که به شغل مورد علاقه خود “سلام” کنید.

1_درباره خودتان صحبت کنید. Tell me about yourself

بعد از تبریک، دست دادن و معرفی خود، چیزی که مصاحبه شوندگان احتمالا می خواهند از شما بپرسند این است که درباره خودتان صحبت کنید.
در حال حاضر این ممکن است برای شما آسان باشد – شما آن را در کلاس انگلیسی خود بسیار تمرین کرده اید، اما آنها نمی خواهند هر جزئیاتی را بشنوند. اجتناب از چیزهایی مانند: من در پکن متولد شدم. من عاشق بازی کردن کامپیوتر و گشت و گذار در شبکه های اینترنتی هستم.

یا من دو خواهر دارم آنها نمی خواهند همه چیز را درباره شما بدانند. آنها می خواهند در مورد شما و رشد حرفه ای خود بدانند؛ آنها می خواهند شما درباره پیشرفت هایی که در کار آنها خواهید داشت صحبت کنید.
همچنین این امر مهم است که شما هیچ کلمه ی غیر رسمی را به کار نبرید و گرامر کاملی را در جملات خود استفاده کنید.

مثلا:
من 2 سال به عنوان آشپز جوان در یک رستوران کوچک ایتالیایی مشغول به کار بوده ام و وظایف من شامل کمک به سرآشپز و تهیه سالاد بوده است. من همیشه به دنبال پخت و پز و تهیه غذا بوده ام و به این کار بسیار علاقه مندم بنابراین تصمیم گرفتم که شغلم را بر این اساس به کار ببرم. من در کالج ******* تحصیل کردم، جایی که دیپلم آشپزی درجه اول را کسب کردم.

I’ve been working as a junior chef at a small Italian restaurant for 2 years and my duties included assisting the head chef and preparing salads. I have always been interested in food and cooking which was why I chose to follow this career path. I studied at ******* college, where I gained my first level cooking diploma

مصاحبه شغلی به زبان انگلیسی

 

2_نقاط قوت شما چیست؟ ؟What are your strengths

وقتی مصاحبه کننده شما این سوال را از شما می پرسد، آنها می خواهند تمام ویژگی های مثبت شما را بدانند. این ویژگی های مثبت باید مربوط به آنچه که آنها می خواهند و به دنبال آن هستند باشد. از این رو در دوره های اموزشی مکالمه حتما به این موضوع اهمیت فراوانی بدهید.

بنابراین پیش از اینکه برای مصاحبه آماده شوید مطمئن شوید که آنها به دنبال چه افرادی هستند؟شما چه نقاط قوتی را در این باره دارید؟ این سوال را به مثابه یک فرصت برای تبلیغ خود به کار گیرید – شما محصول هستید، در حال حاضر خودتان را به بازار عرضه می کنید. چیزی که در اینجا یادآوری می شود این است که فقط لیستی از صفت ها را فهرست نکنیم (هر کسی می تواند این کار را انجام دهد). در عوض، از نمونه هایی برای حمایت از خود استفاده کنید.
به عنوان مثال، شما می توانید با هر یک از موارد زیر پاسخ دهید:

مهم ترین نکات در مصاحبه شغلی به زبان انگلیسی

برای تکمیل شدن – به موقع بودن
من یک فرد به شدت وقت شناسم.میتوانم کارم را درست در زمان خود به پایان برسانم.همیشه به موقع در محل کار آماده میشوم . شغل قبلی من بسیار بر زمان اصرار داشت بنابر این من بسیار سازمان یافته و تخصصی درمرد زمان عمل میکنم.

I’m a punctual person. I always arrive early and complete my work on time. My previous job had a lot of deadlines (time when you must finish something by) and I made sure that I was organized and adhered to (respected) all my jobs

برای یک بازیکن تیم – برای کار با دیگران. من خودم را به عنوان بازیکن تیمی در نظر می گیرم من دوست دارم با دیگران کار کنم و متوجه می شوم که وقتی همه با هم کار می کنند و به خوبی ارتباط برقرار می کنند، دستیابی به چیزی آسان تر است.

To be a team-player – to work well with others. I consider myself to be a team-player. I like to work with other people and I find that it’s much easier to achieve something when everyone works together and communicates well.

برای جاه طلبی بودن – داشتن اهداف. من بلندپرواز هستم من همیشه اهداف خود را تعیین کرده ام و انگیزه دارم که به سختی کار کنم. من تا امروز با آموزش، تحصیلات و تجربه کاری خود به اهداف خود دست یافته ام و اکنون به دنبال راه هایی برای بهبود خودم و رشد هستم.

To be ambitious – to have goals. I’m ambitious. I have always set myself goals and it motivates me to work hard. I have achieved my goals so far with my training, education and work experience and now I am looking for ways to improve myself and grow.

برای ابتکار عمل – برای انجام دادن کاری بدون نیاز به گفتن انجام می دهم. وقتی کار می کنم، همیشه ابتکار عمل دارم. اگر چیزی را که باید انجام دهم می بینم، برای دستورالعمل صبر نمی کنم، من آن را انجام می دهم. من معتقدم که برای به دست آوردن جایی در زندگی، شما به این کیفیت نیاز دارید.

To take initiative – to do something without having to be told to do it. When I work, I always take initiative. If I see something that needs doing, I don’t wait for instruction, I do it. I believe that to be get anywhere in life, you need this quality.

برای پیشگیری – برای انجام کارها و انجام آنها. من فعال هستم وقتی درباره چیزها فکر می کنم، آنها را انجام می دهم من می خواهم نتایج را ببینم و در این صنعت مهم است که فعالیت های خود را به صورت فعال و مسئول انجام دهم.

To be proactive – To do things and make them happen. I’m proactive. When I think about things, I do them. I like to see results and it’s important in this industry to be proactive and responsible for your own actions.

برای آرام نگه داشتن خود – برای حفظ آرامش در انواع موقعیت ها. من فکر میکنم وقتی که به عنوان خبرنگار کار می کنید بسیار مهم است که بتوانید آرامش داشته باشید. این واقعا می تواند مهم باشد ، اما یکی از بزرگترین ویژگی های من این است که من می توانم آرامش خودم را بسیار حفظ کنم و من اجازه نمی دهم فشار برای رسیدن به من راهی پیدا کند، که کمک می کند تا من برای رسیدن به تمام اهدافم متمرکز بمانم.

To keep your cool – To stay calm in all kinds of situations. I think it’s really important to be able to stay calm when you’re working as a reporter. It can get really stressful, but one of my greatest qualities is that I can keep my cool and I don’t allow the pressure to get to me, which helps me achieve all my goals and remain focused.

این نکات میتوانند در سوال و جواب در مصاحبه شغلی انگلیسی به شما کمک کنند . پس حتما تا حد ممکن تسلط کافی روی این موارد داشته باشید. فراموش نکنید، شما میتوانید موفق شوید، پس با انرژی و سرزنده باشید.

0 comments