فراگیری مکالمه زبان انگلیسی

مکالمه ساده زبان

دلیل تسلط در مکالمه زبان انگلیسی

وقتی که تدریس مکالمه را شروع کردم، حدودا 25 ساله بودم و دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی برق. در آن سالها از هر قشر، صنف و رشته ای(مهندس-پزشک-وکیل-تاجر و…) حتی از هر رده سنی: از فرد 20 ساله بگیر تا افراد 60 الی 70 ساله!!! با بنده تماس می گرفتند. از آن دوران بود که برایم مسجل شد “فراگیری مکالمه  زبان انگلیسی” برای همه اقشار و صنوف کاربردی و حتی لازم است. چه افراد سرشناسی با مدارج علمی بالا (اغلب کارشناسی ارشد به بالا) با بنده تماس می گرفتند تا در امر فراگیری مکالمه انگلیسی آنها را مدد رسانم.
اینجانب بعنوان یک مدرس دلسوز به جد توصیه میکنم که دانستن مکالمه روان انگلیسی، نه فقط در امور روزمره به کار می آید بلکه در ارتقای شغلی و تحصیلی نیز امری حتمی است. بنده خودم در آزمون ورودی کارشناسی ارشد روابط بین الملل زبان رو 63% زدم و این باعث شد 12 مین نفر بین دانشجویان رشته خودم شوم.
در ارتقای شغلی نیز باعث می شود فرد حداقل 2 الی 3 پله ترقی داشته باشد بجای یک کارمند یا مهندس ساده.در خصوص درامد نیز بدیهی است که با تسلط بر مکالمه انگلیسی حداقل 2 الی 3 برابر افزایش درامد خواهید داشت.(بنده در 3 سال اول کارم، نزدیک 5 برابر یک کارمند یا مهندس ساده دریافتی داشتم)

بهترین زمان فراگیری مکالمه انگلیسی کی است؟

این سوالی است که اغلب زبان آموزان از من می پرسند!! فقط گفتنی است که زمان مشخصی ندارد، یعنی بهار یا پاییز دخیل نیست، دانشجو و معلم بودن ملاک نیست.
بلکه هر وقت که شروع به یادگیری این مهم کردید، با پشتکاری زاید الوصف و انگیزه ای دو چندان این امر مهم  را به پایان برسانید و آخرین نکته در این مجال این است که فراگیری مکالمه انگلیسی را منقطع و نا پیوسته  دنبال نکنید که از بدترین آفات آموزش انگلیسی است.

0 comments