نکته هایی مهم برای بهبود قدرت مکالمه زبان انگلیسی

شیوه های نوین برای یادگیری زبان انگلیسی

شیوه های بهبود مکالمه انگلیسی

بسیاری از دانش آموزان نقاط خوب گرامر زبان انگلیسی را تسلط پیدا میکنند، اما در حقیقت مکالمه ای با زبان مادری دارند. در واقع، تنها راه ایجاد مکالمه ای بدون غلط ، با توجه به حجم زیادی از گوش دادن و سپس تمرین کردن ممکن است. چند نکته برای بهبود مهارت های صحبت کردن انگلیسی به شرح زیر است. فراموش نکنید که گوش دادن پایه ای برای گفتن است!

اول گوش کنید بعد صحبت کنید.

هنگام تمرین کردن با زبان مادری، سعی کنید تعادل گوش دادن و صحبت کردن را بسنجید. ایده خوبی است که سوالات را پیش ببرید تا مکالمه به جلو و عقب برگردد. اگر شریک مکالمه زبان انگلیسی شما سوال شما را پاسخ می دهد و شما پاسخ را به طور کامل دریافت نکرده اید، می توانید این سوالات را با شریک خود مطرح کنید و از اون بپرسید «چه فکر می کنید؟» یا «درباره شما چه فکری میکند؟»

تمرین مکالمه انگلیسی خود را ضبط کنید.

ضبط یک راه عالی برای به دست آوردن حداکثر سود از مکالمه با زبان غیر مادری است. هنگامی که شما دوباره گوش می دهید، می توانید زمینه های تلفظ و اطلاع رسانی خود را که نیاز به بهبود دارد ارزیابی کنید. شما همچنین می توانید محتوای گفتگوها را بررسی، یادداشت برداری در واژگان جدید و یا سوء تفاهم، و آماده شدن جواب سوال را برای جلسه بعدی آماده کنید.

خود را با زبان انگلیسی محاصره کنید

راه دیگری برای بهبود مهارتهای گفتاری انگلیسی شما این است که تا حد ممکن در زبان انگلیسی غوطه ور شوید. تماشای فیلم یا تلویزیون به زبان انگلیسی، با زیرنویس ها، برنامه های مشابه را دوباره و دوباره تماشا کنید. اکثر مردم متوجه می شوند که هر زمان که زیاد گوش میکنند بهتر درک می کنند. گوش دادن به شما کمک می کند تا با ریتم و صداهای انگلیسی آشنا شوید. هنگامی که صداها آشنا شدند ، سعی کنید آنها را تقلید کنید.
بلند بخوانید
با صدای بلند خواندن یک راه عالی برای تمرین کردن صحبت می تواند باشد. زمانی که هیچ شریک مکالمه ای در دسترس نیست. خواندن با صدای بلند می تواند فرصتی برای تمرکز بر روی تلفظ و گفتوگو بدون نگرانی در کلمات داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که با موادی که می توانید درک کنید تمرین کنید. بعضی از دانش آموزان فیلم ها را آنلاین پیدا می کنند که رونویسی دارند. برای مثال، بسیاری از مذاکرات TED عبارتند از کلمه ای برای رونوشت متن سخنرانی. با خواندن با صدای بلند از رونویسی، می توانید تلفظ خود را با گوش دادن به سخنرانی بسیار بهبود بخشید.

با خودتان صحبت کنید.

صحبت کردن با صدای بلند و یا روایت اقدامات شما (“من در حال نوشیدن قهوه،ام و قصد دارم کتاب خود را باز کنم”) می تواند یک روش بسیار موثر برای تمرین صحبت به زبان انگلیسی باشد. با صحبت کردن با خودتان، می توانید افکار خودتان را به کلمات گفتاری با ثبات و مستحکم تبدیل کنید. تمرین با خود یک روش بسیار ساده و بدون فشار برای مکالمه زبان انگلیسی است، زیرا هیچ کس اشتباهات شما را نمی شنود.اینها شیوه ها و نکته هایی از چندصد روش بسیار موثر در یادگیری زبان انگلیسی بود اما باید این نکته را به خاطر داشته باشید که یادگیری زبان انگلیسی به یک اصل بسیار پایبند است و آن این است که شما بخواهید موثر عمل کنید

0 comments