10 سایت آموزش رایگان زبان انگلیسی

آموزش رایگان زبان انگلیسی

سایت هایی برای آموزش رایگان زبان انگلیسی

یکی از مشکلاتی که بسیاری از زبان اآموزان را به خود مشغول کرده است، هزینه های بالای موسسات مختلف و عدم زمان بندی مناسب برای حضور در کلاس های یادگیری زبان انگلیسی دانست. اما برای رفع این مشکل و اینکه بتوان در امر یادگیری مکالمه زبان انگلیسی موفق شد . گاهی لازم است پا را  قدری فراتر بگذاریم و  به سراغ مراجعی برویم که امکان آموزش رایگان زبان انگلیسی را فراهم کرده است .برخی از این وب سایت ها با رویکرد آموزش مکالمه زبان انگلیسی و برخی دیگر با رویکرد قواعد و برخی با رویکرد تلفیقی عمل میکنند و هر یک به سهم خود می توانند در موفقیت شما سهیم باشند.ما در این مطلب برای شما اطلاعاتی را درباره برخی از این سایت ها آماده کرده ایم.

10 مرکز آموزش رایگان زبان انگلیسی

خانه مکالمه زبان انگلیسی مهندس زبان

یکی از برترین موسسات یادگیری زبان انگلیسی در ایران را می توان خانه مکالمه مهندس زبان دانست که با ارائه پکیج های آموزشی و برگزاری کلاس های فوق فشرد زبان انگلیسی به آموزش مکالمه زبان انگلیسی برای تمامی اقشار جامعه می پردازد. یکی از شیو هایی که این موسسه پیش گرفته است را میتوان آموزش مکالمه زبان انگلیسی به شیوه اینترنتی و آموزش زبان انگلیسی به صورت آنلاین دانست.اگر مایلید که درباره این موسسه بیشتر اطلاعات کسب کنید میتوانید از طریق لینک های مربوطه به صفحات این سایت مراجعه و اطلاعات زبان دوم خود را بیشتر کنید.

2- Duolingo (رایگان)

این سایت از سایر مواردیکه معرفی میکنیم شناخته‎ شده ‎تراست. دوئولینگو بیشتر شبیه یک بازی است تا یک دورۀ آموزش زبان انگلیسی ، یعنی راهی سرگرم ‎کننده برای یادگیری زبان در زمان صرف ناهار یا هر وقت دیگر. مثلاً هنگامی که دارید Candy Crush* بازی می‎کنید. در این دوره یادگیری زبان بر اساس مشاهدۀ مستقیم انجام می‎شود و می‎توانید از طریق فیس بوک با دوستان و خانواده ‎تان ارتباط برقرار کنید. البته این را هم بگوییم که در اینجا ممکن است بین خود و خویشاوندان دور و همکارانی که غیرفعال و کمی عصبی هستند با رقابت عجیبی روبرو شوید.

از این سایت دیدن کنید

سایت آموزش زبان رایگان 

3- FluentU (رایگان تا 18 دلار در ماه)

این برنامۀ منحصربفرد طوری است که زبان‎آموزان در هر سطحی که باشند در زبان غرق می‎شوند. در اینجا با استفاده از ویدئوهای دنیای واقعی درس‎های آموزشی ارائه می‎شوند مثل ویدئوهای موسیقایی، پیش‎پردۀ فیلم‎های اکران‎نشده، اخبار و گفتگوهای شوق‎برانگیز. به کمک این ویدئوهای سرگرم‎کنندۀ واقعی می‎توانید همه چیز را به خوبی یاد بگیرید. دلتان می‎خواهد هنگام پخش آهنگ *”Let It Go” به زبان آلمانی زیرلب با آن همراهی کنید و یا یک دورۀ فشردۀ جغرافیا را به زبان ژاپنی ببینید؟ در این سایت به واسطۀ این رویکرد جالب کلمات جدید آموزش داده می‎شود و با استفاده از بازی‎های تعاملی کلمات را یاد می‎گیرید و مسیر پیشرفت‎تان مشخص می‎شود. با شما شرط می‎بندیم که تا به حال چنین روش سرگرم‎کننده‎ای ندیده‎اید و در اینجا حتماً حس خواهید کرد که خیلی فعال هستید!

آموزش زبان انگلیسی با ویدیو

4- Foreign Services Institute (رایگان)

برخی افراد مشتاق در مؤسسۀ خدمات خارجی ایالات متحده وقت خود را صرف این کردند و مجموعه‎ای آنلاین از دوره‎های عمومی زبان راه‎اندازی نمودند. اکثر این دوره‎ها به صورت کلیپ‎های صوتی به شکل گفتگوهای کوتاه هستند. پس این دوره برای کسانی مناسب است که می‎خواهند مهارت‎های شنیداری خود را تقویت کنند که برای زبان‎آموزان تازه ‎کار خیلی خوب است!

سایت آموزش زبان برای نو آموزان 

5- Headstart2 from Defense Language Institute  (رایگان)

هداستارت 2 منبع خوب دیگری برای زبان‎آموزان تازه ‎کار است که برای پرسنل ارتش تعبیه شده‎است که در آن، زبان از دو قسمت تشکیل می‎شود که هر کدام 10 بخش دارد که می‎توانید از طریق اینترنت یا آی پاد خود به آنها دسترسی داشته باشید. دومین قسمت بر مأموریت‎های ویژه تأکید دارد و برای افرادی جذاب است که دوست دارند فیلم جنگی را به زبان اصلی ببینند.

یادگیری زبان انگلیسی برای ترجمه فیلم 

6- Hello-Hello World (رایگان تا 99/29 دلار در سال)

این دوره برای زبان‎آموزان در iPad, iPod, iPhone کاربرد دارد. این سایت به واسطۀ منابع اطلاعاتی زیادی که دارد شناخته ‎شده است و یک گروه کادر حرفه‎ای نظرات را بررسی می‎کنند و جملات اشتباه کاربران را تصحیح می‎نمایند. این دوره برای آنهایی مناسب است که می‎خواهند قبل از یک سفر کاری یا یک امتحان مهم، کلمات و عبارات را در مدت زمان کوتاهی مرور کنند.

آموزش زبان با موبایل اپل 

یادگیری زبان انگلیسی با موبایل

آموزش مکالمه زبان انگلیسی با اینترنت 

در ادامه معرفی سایت های مطرح در زمینه آموزش زبان انگلیسی به معرفی چند سایت دیگر خواهیم پرداخت برای دسترسی به این سایت ها کافیست از طریق اینترنت به جستجوی عنوان آن ها بپردازید .

7- Internet Polyglot (رایگان)

این سایت یک منبع ضروری برای زبان‎آموزان است و ویژگی‎ای دارد که سایر دوره‎های آنلاین ندارند: قابلیت ترجمۀ درس‎ها به هر زبانی که در سایت در دسترس است. آیا می‎خواهید زبان فرانسه را از طریق زبان اسپانیایی بیاموزید؟ No problemo, mon ami.!

 

8- LearnaLanguage.com (رایگان)

این سایت پر از دوره‎های زبانی رایگان است اما یک تغییر کوچک دارد: برخی درس‎ها کمی عجیب غریب هستند. می‎خواهید اسپانیایی یاد بگیرید؟ اینجا می‎توانید با بازی Burrito Builder* کلمات متنوع اسپانیایی را یاد بگیرید و یا اینکه عبارات عاشقانۀ ژاپنی را فرا بگیرید.

{* Burrito Builder مجموعه‎ای از بازی‎ها برای یادگیری زبان اسپانیایی شامل جدول کلمات متقاطع و انواع کارت. در این بازی کلمات اسپانیایی با معادل‎های انگلیسی آموزش داده می‎شوند – توضیح مترجم}

 

9- Livemocha (رایگان تا 29 دلار در ماه)

این سایت یک انجمن بزرگ یادگیری زبان است که دستورالعمل یادگیری 38 زبان را ارائه می‎دهد. خیلی‎ها ساختار این سایت را با سایت Rosetta Stone* مقایسه می‎کنند و فکر می‎کنند شبیه آنست اما به جای اعتماد به تعیین سطح این برنامه از شما، آمادۀ رویارویی با گویشوران بومی باشید و بدانید که یک زبان دیگر شما را ترغیب می‎کند تا کیفیت زبانی خود را بسنجید.

 

{ Rosetta Stone*در معنای لغوی یعنی سنگ روزتا که یک سنگ باستانی کشف‎شده در مصر است که در موزۀ بریتانیا نگهداری می‎شود. نام سایت آموزش زبان است که نماد همین سنگ را دارد – توضیح مترجم}

 

10- LingQ (رایگان تا 39 دلار در ماه)

یک سیستم اینترنتی چند زبانه برای یادگیری زبان است که توسط استیو کافمن در یوتیوب راه‎اندازی شد و مانند Livemocha بابت کمک به هم‎طرازان‎تان به شما پاداش داده می‎دهد. LingQ درس‎های بسیار زیادی دارد که به شکل متن همراه با فایل صوتی تعبیه شده‎اند و این دروس به صورت رایگان در دسترس هستند.

 

 

سریع ترین راهکار برای آموزش مکالمه زبان 

علارقم مناسب بودن استفاده از این سرویس بسیاری از افراد از طریق این سرویس ها قادر به مرتفع کردن نیاز های خود نیستند. به عنوان مثال کسانی که زمان کافی ندارند . علاوه بر آن بسیاری از افراد تلاش میکنند تا در آموزش زبان انگلیسی از متد های به روز استفاده کنند و وابستگی کمتری به قواعد داشته باشند . تا بتوانند تجربه های تلخ زبان آموزی خود را مرتفع سازند . پیشنهاد ما استفاده از سرویس های مهندس زبان است . در زیر به معرفی برخی از سرویس های خانه مکالمه مهندس زبان خواهیم پرداخت .

0 comments