نکات ضروری مکالمه انگلیسی در محل کار

مکالمه زبان انگلیسی در محل کار

5 نکته ضروری برای استفاده از انگلیسی در محل کار

اگر شما این مطلب را باز کرده اید به این معناست که توانسته اید با یک مصاجبه شغلی به زبان انگلیسی به خوبی یک شغل عالی کسب کنید.پس پیش از هر کاری به شما برای این موفقیت بزرگ در زندگی تبریک میگوییم.اما اشتغال در یک محیط به زبان خارجی میتواند کمی ترسناک باشد چرا که شما تا به این لحظه فقط از مکالمات روزمره زبان انگلیسی استفاده میکرده اید اما از حالا و در محل کار باید با مباحث مختلف به مکالمه زبان انگلیسی بپردازید وهمچنین ممکن است لازم باشد که گفتوگو های تجاری نیز انجام دهید.بنابراین خانه مکالمه مهندس زبان مطلبی را فراهم کرده است که میتوانید با پایان دادن به آن به خوبی از پس این محیط نیز بربیاید.در ادامه 5 نکته اصلی برای مکالمه زبان انگلیس در محیط کاری را خواهید خواند.

 

همیشه نوت بوک زبان را همراه خود داشته باشید

یک دفترچه جیبی بسیار کوچک تهیه کنید و آنرا همیشه نزدیک خود داشته باشید تا اگر در مکالمات با کلمه ای نا آشنا برخورد کردید.بتوانید انرا یادداشته کرده و در اولین فرصت جست و جو کنید.اگر امکانش را دارید بخواهید که یک کارمند بومی را در کنار شما در محیط کار قرار دهند تا بتواند به شما در درک بهترجمله ها کمک کند.همچنین به یاد داشته باشید که استفاده از گوشی و تایپ کردن کلمات کاری چندان حرفه ای نیست.

با همکارانتان خارج از محیط کار نیز صحبت کنید

اگر همکارانتان بعد از کار برای نوشیدن یا شام می روند، به آنها ملحق شوید. اگر آنها شما را به ناهار دعوت می کنند بله بگو حتی اگر شما خجالتی هستید، مفید است که با همکاران خود در خارج از محل کار صحبت کنید. به این ترتیب، با نحوه ارتباط و صحبت کردن بیشتر آشنا خواهید شد.

آنها همچنین با لهجه و روش صحبت کردن شما آشنا خواهند شد. به طور کلی، برقراری دوستی باعث می شود بعدا از شما درخواست کمک کند.

خوب است بگویم “من نمی دانم” و کمک بخواهید

به یاد داشته باشید که بسیاری از افراد ترجیح میدهند که شما بگویید نمیدانم و یا منظورتان را از این جمله متوجه نشدم نسب به اینکه شما چیزی نگویید و بعد از گذشت زمان مشخص شود که شما منظورشان را متوجه نشده اید و کاری را اشتباه انجام داده اید.

با گفتن “من نمی فهمم” راحت باشید. از همکاران یا رئیس خود بپرسید که کم کردن سرعت آن، تکرار آن به روش های مختلف یا نشان دادن آنچه که آنها می خواهند توضیح دهند (در صورت امکان) بهتر است که این کارهارابکنید تا اعتماد آنها را نسبت به صداقت خود کسب کنید. با این روش می توانید قدرت بیشتری در مکالمه زبان انگلیسی کسب کنید.

اگر همکاران شما را درک نکردند میتوانید به شیوه دیگری اعتماد آنها را کسب کنید.

ممکن است یک وضعیت برای شما رخ دهد که به ارائه موقعیتی و توضیح کاری میپردازید و با واکنش  آنها که سر خود را تکان می دهند و می گویند: “من متاسفم، من درک نمی کنم.” اگر با این رفتار برخورد کردید تنها تکرار جمله برای شما مفید نیست.شعی کنید از مترادف ها و کلماتی که به توضیح بیشتر میپردازند  رجوع کنید.

به عنوان مثال، اگر در ابتدا گفتید «؟How do I fix this error/چگونه این خطا را برطرف کنم؟» اما ممکن است چیزی اشتباه باشد، به جای آن می گوید: « ؟There is a mistake, how can I correct it/اشتباه است، چگونه می توانم آن را تصحیح کنم؟»

قبل از اینکه سوالی را بپرسید بگویید میخواهیم سوالی بپرسم.

از آنجایی که شما به یک زبان خارجی صحبت میکنید میتواند سرعت شما در مکالمه بسیار کند تر از دیگران باشد.بنابراین، هنگامی که میخواهید یک سوال را از همکارتان بپرسید، ابتدا با گفتن «I want to ask a question/من می خواهم یک سوال بپرسم» شروع کنید. اگر شما یک ایده دارید که می خواهید توضیح دهید، قبل از گفتن شخص در مورد آن بگویید «I have an idea/من یک ایده دارم». اگر می خواهید چیزی توضیح دهید، بگوئید « Let me explain, please/اجازه بدهید توضیح دهم، لطفا.»

به این ترتیب، همکاران شما می دانند که تا زمانی که سوال، ایده یا توضیح شما تمام نشده باشد،نباید صحبت شما را قطع نکنند. آنها همچنین می دانند که پس از آن شما پاسخ میخواهید یا پاسخ می دهید.

 

0 comments