آموزش مکالمه زبان انگلیسی به کودکان

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

چگونه به فرزندم مکالمه انگلیسی آموزش دهم؟

بسیاری از والدین دوست دارند فرزندان خود را به زبان انگلیسی آموزش دهند، اما نمی دانند چگونه شروع به کار کنند. مهم نیست که زبان انگلیسی شما کامل است یا نه. مهمترین چیز این است که شما مشتاق هستید و فرزندان خود را بسیار تشویق و ستایش می کنید. فرزند شما با دیدن این شور و شوق شما زبان انگلیسی را برای یادگیری انتخا ب میکند.اگر کمی دیر شروع به صحبت به زبان انگلیسی کردند هیچ نگران نباشید شروع به صحبت به زبان های مختلف برای هر کسی یک زمان خاص دارد بگذارید زمان کودکتان نیز سپری شود. صبور باشید آنها درست به وقتش شروع به صحبت به زبان انگلیسی میکنند.

برنامه یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

یک زمان مشخص را برای مکالمه زبان انگلیسی در خانه قرار دهید. به یاد داشته باشید که جلسات کوتاه مفید تر از جلسات بلند و بی فایده هستند. پانزده دقیقه برای بچه های کوچک بسیار کافی است. شما میتوانید به مرور زمان  و با بزرگتر شدن بچه ها این جلسات را طولانی تر کنید. یابد فعالیت های خود را کوتاه و متنوع نگه دارید تا توجه کودک خود را حفظ کنید..

سعی کنید فعالیت های خاصی را در همان زمان هر روز انجام دهید. بچه ها احساس راحتی و اعتماد به نفس می کنند وقتی که می دانند چه انتظاری دارند. به عنوان مثال، شما می توانید هر روز پس از مدرسه یک بازی انگلیسی بازی کنید، یا قبل از خواب، یک داستان انگلیسی با فرزندان خود بخوانید.

اگر در خانه فضای کافی دارید، می توانید یک گوشه انگلیسی ایجاد کنید که هر چیزی را به زبان انگلیسی متصل می کند، به عنوان مثال کتاب ها، بازی ها، دی وی دی ها یا چیزهایی که فرزندانتان ساخته اند در آنجا قرار دهید. تکرار ضروری است – کودکان اغلب نیاز دارند که  کلمات و عبارات را چند بار قبل از اینکه احساس آمادگی برای تولید آنها داشته باشند بشنوند.

انگلیسی بازی کنید برای پرورش مهارت های کودکان 

بچه ها وقتی که سرگرم می شوند، به طور طبیعی یاد می گیرند. فلش کارت ها یک راه عالی برای یادگیری و اصلاح واژگان هستند و بسیاری از بازی های مختلف که شما می توانید با فلش کارت ها، مانند حافظه، بازی کیم، ضربه محکم و ناگهانی و خانواده مبارک با آنها انجام دهید و به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید.

شما می توانید فلش کارت های دانلود رایگان را در طیف وسیعی از موضوعات در وب سایت ها پیدا کنید.

انواع مختلفی از بازی ها را می توانید با کودکان خود بازی کنید تا به انگلیسی ها کمک کنید.

 

آموزش انگلیسی به کودکان

 

در مکالمه انگلیسی به شرایط روزمره توجه داشته باشید

مزیت تدریس زبان انگلیسی در خانه این است که شما می توانید از شرایط روزمره و اشیاء واقعی از اطراف خانه برای تمرین زبان  به طور طبیعی استفاده کنید.برای مثال :

در مورد لباس ها زمانی که کودک شما لباس پوشیدید، یا وقتی که لباس را انتخاب می کنید (در مورد جوراب های آبی خود، «تی شرت پدر» و غیره) صحبت کنید.

واژگان تمرین برای اسباب بازی و مبلمان زمانی که شما به فرزندتان کمک می کنید تا اتاق خواب خود را مرتب کنید. («خدای خرس را روی تخت قرار دهید!»، «ماشین آبی کجاست؟»).

هنگام غذا خوردن یا رفتن به خرید، واژگان غذایی را آموزش دهید. هنگامی که به سوپرمارکت میروید، فهرستی از چیزهایی را برای پیدا کردن فرزندتان (از تصاویر یا کلمات بسته به سن آنها استفاده کنید). واژگان را مرور کنید زمانی که خرید را در خانه انجام دهید.

 

برای آموزش مکالمه به کودکان از داستان ها استفاده کنید

بچه های جوان کتاب هایی با رنگ های روشن و تصاویر جذاب را دوست دارند. تصاویر را با هم بخوانید و کلمات را همانطور که به تصاویر اشاره میکنید بگوئید. بعدا می توانید فرزندتان را برای اشاره به چیزهای مختلف بفرستید، برای مثال “گربه کجاست؟”

بعد از مدتی آنها را تشویق می کنند که کلمات را با پرسیدن «چه خبر» بشنوند؟ گوش دادن به داستان، کودک شما را به صداها و ریتم های انگلیسی عادت میدهد.

داستان های متحرک در مورد کودکان و نوجوانان یک راه عالی برای کودکان برای توسعه مهارت های گوش داد است.

آموزش گرامر به کودکان برای مکالمه انگلیسی

با کودکان جوانتر، نیازی به آموزش صریح دستورالعمل های دستور زبان نیست، بلکه به جای استفاده از آنها برای شنیدن و استفاده از ساختارهای مختلف دستوری در زمینه، به عنوان مثال “داشتن” زمانی که شما در مورد ظاهر کسی صحبت می کنید، یا “باید / نباید ‘وقتی که در مورد قوانین مدرسه خود صحبت می کنند. شنیدن گرامری که در زمینه از دوران نوجوانی استفاده می شود، هنگامی که از آنها بزرگتر باشد، به کودک شما کمک می کند تا از آن به طور طبیعی و درست استفاده کند.

برای بچه های بزرگتر، شما می توانید بخش آموزش دستور زبان در کودکان و نوجوانان فیلم ها، آزمون ها و بازی ها به بچه ها کمک می کنند تا در راه سرگرم کننده و آرام یاد بگیرند.

این می تواند برای کودکان بزرگتر مفید باشد برای تدریس برادران و خواهر و برادران دیگر خود. توضیح دادن نحوه استفاده از دستور زبان به شخص دیگری به شما کمک می کند که خودتان آن را تسلط دهید.

0 comments