مکالمه زبان انگلیسی

مهندسی مکالمه انگلیسی

آنچه در مهندسی مکالمه زبان انگلیسی به دنبال آن هستیم ، ارائه راه کار های آموزشی متناسب با نیاز های جاری افراد و سازمان هاست . به واقع این نیاز ها هستند که استراتژی ها را تعیین میکنند.

تا کنون بار ها این سوال را از خود پرسیده ایم که چرا باید مکالمه زبان انگلیسی را یاد بگیریم ؟

و شاید بار ها پاسخهای متعددی برای این سوالات در ذهن ما ایجاد شده است . از جمله بهبود کیفیت زندگی از طریق کسب اطلاعاتی که شاید دیگران از دانستن آن ها بی بهره اند. دستیابی به منابع اطلاعات علمی گسترده و مورد تایید جهانی. هم زبان شدن با بیش از یک میلیارد نفر در کره زمین و برقراری ارتباط کلامی با آن ها. توانایی برقرار ارتباط تجاری با مردم دیگر کشور ها که نتیجه آن پیشرفت در موقعیت شغلی افراد و سازمان هایی است که کارمندان آن ها تسلط بیشتری بر روی مکالمه زبان انگلیسی دارند.  شاید هر یک از این دلایل مطرح شده خود به تنهایی برای یاد گیری زبان انگلیسی به تنهایی انگیزه بخش و کافی باشد، چرا که قطعا با کسب این توانایی جایگاه کنونی هر فرد و سازمانی در مدت زمان کوتاهی دچار تغییر و تحویلی گسترده خواهد شد.

خانه مکالمه زبان انگلیسی مهندس زبان را بیشتر بشناسید

برگزاری دوره های جامع و کاربردی مکالمات بیمارستانی ویژه پزشکان، پرستاران، بیماران و…

مدت دوره: ۴۰ روز
ودر طی ۱۰ جلسه

دوره های آموزشی مکالمه زبان انگلیسی ویژه سازمان ها و نهاد ها که میتواند براساس تعداد نفرات هر سازمان زمان بندی و در دو گونه فشره و فوق فشرده برگزار گردد.

آموزش مکالمه زبان انگلیسی ویژه تجار و گردشگران، که در این دوره ها واژگان کاربردی ویژه بازارگانان و تجار برای استفاده در سفر های خارجی آموزش داده می شود.گردشگران نیز در این دوره ها با اصطلاحات و واژه های کاربردی لازم جهت سفر های گردشگری آشنا میشوند.

مدت دوره: یک ماه
هفته ای دو جلسه

دانشجویان روابط بین الملل، حقوق بین الملل، روزنامه نگاری،خبرنگاران و همه عزیزانی که علاقمند به مباحث و موضوعات سیاسی هستند میتوانند با آموزش اصطلاحات و واژگان دیپلماتیک از طریق تحلیل مصاحبه های دکتر ظریف به خواسته های خود دست یابند

در این دوره ها دانشجویان رشته های مختلف با توجه به رشته تحصیلی خود چنانچه قصد ادامه تحصیل در خارحج از کشور را داشته باشند. از طریق شرکت در دوره های فشرده اختصاصی هر گروه تحصیلی میتوانند نیاز های خود را مرتفع ساخته و از اضطراب ناشی از ضعف دایره لغات تخصصی رشته خود رهایی یابند.

چگونه مکالمه زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت که: فراگرفتن مکالمه زبان انگلیسی  نه به صورت خود آموز صحیح است ؛ نه به صورت آکادمیک کم هزینه و کوتاه مدت و کارامد است و نه در مراکز گوناگونی که صرفا ظاهر امروزه و مدرن دارند سنجیده و معقول است .بلکه یاد گیری مکالمه انگلیسی نزد استاد دلسوز و با روشی معتبر و آزموده و با فراگرفتن فرمولهای خاص مکالمه، و بکاربردن حداقل نکات گرامری باید پیگیری شود .ضمنا آموزش مکالمه انگلیسی امری کاملا تخصصی است یعنی مدرس درعین داشتن نقشه و هدف و سرفصل ؛باید هنرمندانه و دلسوزانه این مهم را به سرانجام برساند .اگر هرکدام از ویژگی ها و شروط بالا نقض شود و یا از دید آن مرکز مورد غفلت واقع شود؛  ممکن است زبان آموزی که به ما در امر” فراگیری مکالمه انگلیسی “اعتماد کرده ؛ مسیری نامطمئن و پر اشتباه طی کند.

نحوه آموزش در دوره های آموزشی مکالمه زبان انگلیسی

درست برخلاف تمامی مراکز آموزش فشرده انگلیسی که در همان بدو ثبت نام به زبان آموزان چندین جلد کتاب توصیه مشود تا تهیه تهیه کرده و 30 دقیقه  و دیگر مطالب چند رسانه ای را CDکنند،خانه مکالمه مهندس زبان تمامی موارد ملزومه ، اعم از  پایانی هر جلسه را به آن می پردازد.حتی به هنگام ثبت نام زبان آموز، تمامی نقشه ها و برنامه ها بصورت نقشه های آماده و تمام رنگی خدمت تمامی دانشجویان عرضه خواهد شد.

در دوره آموزشی مکالمه زبان انگلیسی  ، خانه مکالمه مهندس زبان تمامی مطالب ارائه شده در کلاس درس اعم از: نکات گرامری و فرمول های خاص مکالمه به صورت جزوه ای تایپ شده و مدون آماده گردیده و زبان آموزان  نیازی به نوشتن ندارند.

تقسیم بندی جلسات دوره آموزش فشرده انگلیسی هم بدین ترتیب است

(برای دوره 25 جلسه ای مهندس زبان): جلسات 1 الی15 تا سطح کار INTERMEDIATE کار می شود: یعنی تمامی نکاتی که لازم تا دانشجو به سطح متوسط برسد تدریس می شود. جلسات 16 تا 25 هم نکات و مطالب دوره دانشجویانی کهAdvanced خواهد شد.

در ادامه زبان آموزانی که تمایل به شرکت در دوره های آیلتس و تافل دارند،10 جلسه نیز علاوه بر دوره 25 جلسه ای می گذرانند.(دوره های آموزشی آیلتس و تافل )

جزوه های تایپ شده هرجلسه اولا کاملا تفکیک شده است، یعنی دروس:سفر-مکالمات تلفنی و…..کاملا از هم جداست و با 50 الی 70 واژه طبقه بندی شده آغاز میشود و در ادامه سوالهای مربوطه آمده است.مثلا در درس سفر برون شهری حدود 25 سوال پیرامون آن آمده است که در کلاس زبان آموزان این سولات را از همدیگر می پرسند و جرقه تمرین مکالمه زبان انگلیسی زده می شود.

در آخر هم حتی نحوه درس خواندن و فرا گرفتن واژگان آموزش داده خواهد شد چونکه دوره فشرده است و رفته رفته حجم مطالب بصورت تصاعدی بالا میرود.

آموزش زبان انگلیسی سازمانی

چرا آموزش مکالمه زبان انگلیسی سازمانی از اهمیت بسزایی برخوردار است؟

برای پاسخ به این پرسش نکات زیر را گوشزد می نماییم:

  • زندگی روزمره در شهرهای بزرگ(علی الخصوص کلانشهرها)بسیار پیچیده و پر مشقت شده!
  • ساعات کاری در نهادهای دولتی و شرکتهای خصوصی در شهرهای بزرگ به حدود 10 تا 12 ساعت در روز رسیده است!
  • اغلب سازمانهای بزرگ و شرکتهای معتبر تمایل به برگزاری دوره های آموزشی در محل خود با اساتید تایید شده توسط مدیران خودشان هستند.

در خصوص خروج کارمندان و مدیران شرکتها و نهادها در طول روز از محل کار به قصد شرکت در دوره های آموزش مکالمه انگلیسی، آیا نظم و توانی در آنان برای اجرای امور محوله روزانه باقی می ماند؟
تمامی نکاتی که در بالا گفته شد،تماما ادله های متقنی است مبنی بر ارجحیت برگزاری دوره های فشرده آموزش مکالمه انگلیسی در سازمانها و نهادها

ویژگی های دورهای آموزشی مکالمه سازمانی

-بدلیل حضور زبان آموزان متعدد در این نوع دوره ها در قیاس با دیگر دورهای زبان انگلیسی،هزینه های برگزاری آن بسیار اقتصادی تر است.
-مدرس تمام توان خود را صرف آموزشی می کند که برای آن سازمان یا شرکت کارامد باشد.
-ازآمد و شدهای مکررکارمندان شرکتها و سازمانها کاسته می شود و نظم این مراکز پابرجا می ماند.

در انتها گفتنی است که دوره ی آموزشی فشرده مکالمه انگلیسی مهندس زبان در سازمان، نهاد یا شرکت شما با شرایط ویژه قابل برگزاری است.

موسسه آموزشی خانه مکالمه انگلیسی مهندس زبان می تواند خدمات متعدد و متفاوتی در حوزه آموزش و ابزار های آموزش مکالمه به زبان آموزان ارائه کند در زیر ارتباط شما با این بخش ها را برقرار خواهیم گرد.

ndif; ?>