مکالمه زبان انگلیسی برای نوآموزان

آموزش زبان برای نو آموزان

بسیاری از افراد برای اولین مرحله به یادگیری مکالمه زبان انگلیسی خواهند پرداخت. اما همه آنها ما در این مرحله استرس و فشار های بسیار زیادی را متحمل میشوند چرا که یادگیری زبان انگلیسی را برای خود بسیار دشوار میدانند. ما در این مطلب برای شما خواهیم گفت که یادگیری زبان انگلیسی امری بسیار ساده خواهد بود

یادگیری مکالمه زبان انگلیسی برای نو آموزان 

اما باید مراحل زیر را یکی بعد از دیگری به خوبی انجام دهید. آموزش مکالمه زبان انگلیسی برای نوآموزان دشواری های خاص خود را خواهد داشت برخی از دلایل این موارد به شرح زیر خواهد بود .
اگر مدرس زبان انگلیسی در تدریس به نوآموزان نکات ذیل را رعایت نکند بسیاری از آنها خاطره خوشی از آموزش مکالمه زبان انگلیسی نخواهند داشت و چه بسا از این نوع آموزش و حتی زبان انگلیسی زده شوند:

درحین آموزش، مکالمه وی تلفیقی از انگلیسی-فارسی باشد (بطور تمام و کمال مدرس نباید در 3 ماه اول انگلیسی صحبت کند)
عدم پرداختن به ساختارهای پیچیده و منسوخ گرامری خصوصا در 2 ماه اول آموزش
عدم مطالبه تکالیف سنگین نوشتاری به زبان آموزان

ضمنا گفتنی است اگر آموزشگاههای زبانهای خارجه و مدرسان عزیز موارد ذیل را رعایت کنند ، مکالمه زبان انگلیسی برای نوآموزان روزبروز جذابتر و مفیدتر خواهد بود.
ارائه جزوات خلاصه به زبان آموزان به جای معرفی چندین جلد کتاب و …..
تدریس زبان انگلیسی با تکیه 90% بر روی گفتار و شنیدار
توجه بیشتر به نکات کاربردی روزمره از جمله:مکالمه در سفر-گردشگری و……..

مراحل آموزش مکالمه زبان انگلیسی برای نو آموزان

مکالمه انگلیسی برای نوآموزان
مرحله ی اول؛ مکالمه روزمره
اولین و موثرترین کار، آشنایی با جملات گفتگوی روزمره است. تمرین درباره ی جملاتی همچون احوال پرسی، پرسیدن قیمت، پرسیدن آدرس، عذرخواهی، ابراز تاسف، پرسیدن سن، تشکر، تبریک، بیان احساسات و غیره می تواند نوآموز را به خوبی با مکالمه ی روزمره انگلیسی آشنا کند. در این حالت ذهن شخص درگیر موضوع شده و این شیوه نتیجه بهتری نسبت به شیوه ی آموزش تک لغتی دارد.در این مرحله معلم زبان آموز را به چالش می کشد و در همین مرحله نیاز به لغت های بیشتر باعث یادگیری کلمات جدید تر می گردد.

مرحله ی دوم؛ گسترده سازی مکالمات
در این مرحله تلاش می شود، مکالمه در موقعیت های مختلف به نوآموزان آموزش داده شود. به عنوان مثال از او خواسته می شود تا خود را در سوپرمارکت تصور کند، در حالی که دنبال مواد اولیه تهیه ی یک شام می گردد باید بتواند به وسیله مکالمه با فروشنده، محل هر کالا را پیدا کنند.یکی از مهمترین شرکت هایی که در ایران عالیت دارن درا میتوان شرکت پایتخت سبزدانست که در خصوص باربری در گوهردشت کرج نیز فعالیت های بسیار زیادی دارد.این تمرین کمک می کند اسامی مواد مصرفی روزمره را یاد بگیرند و با لغات اشاره به دور و نزدیک آشنا شوند. همچنین قرارگیری در موقعیت های دیگر آن ها را در مکالمه زبان انگلیسی بسیار قوی تر می کند.در این مرحله درباره قیمت، وزن، رنگ و تعداد صحبت می شود و نوآموز یاد می گیرد که چگونه از جزئیات بیشتری در مکالمه خود استفاده کند.

مرحله ی سوم؛ معادل سازی لغات
در این مرحله به زبان آموز نحوه ی مترادف و متضاد کلمات در قالب مکالمه آموزش داده می شود. به این صورت که در مکالمه ی دو به دو، هر یک از طرفین از لغاتی استفاده می کند که ممکن است معنی آن برای طرف مقابل تعریف شده نباشد. توضیح درباره ی کلمه، بیان مترادف ها یا حتی استفاده از لغات متضاد کمک می کند دایره لغات هر دو طرف گسترده تر و جامع تر شود.

مرحله ی چهارم؛ کنفرانس موضوعی
در مرحله چهارم برای هر دانش آموز یک موضوع تعیین می شود و وی باید بتواند پیرامون آن به مدت چند دقیقه به سایر نوآموزان توضیح دهد. پس از کنفرانس کامل پیرامون موضوع، مابقی افراد با پرسش و پاسخ جویای جزئیات بیشتر در این زمینه می شوند و به بیان نظرات و دیدگاه های خود می پردازند.همین امر کمک می کند مکالمه ای جامع میان چند نفر صورت گیرد و دایره ی مکالمات وسیع تر شود. استفاده از مباحث اجتماعی و اتفاقات روز اشتیاق مکالمه را در نوآموز بیشتر می کند و باعث مشارکت بیشتر وی می شود.

استفاده از روش های کاربردی و جدید آموزش مکالمه زبان انگلیسی سال هاست که جایگزین شیوه های قدیمی تر این مهارت شده است. در شیوه های قدیمی تر، معلم ها تلاش می کردند لغات را به صورت جداگانه به شخص آموزش دهند. این شیوه علاوه بر کاهش انگیزه و اشتیاق یادگیری باعث می شد تا پس از مدت کوتاهی معنی لغات فراموش شود یا در زمان مکالمه شخص برای پیدا کردن لغت مورد نظرش حضور ذهن کافی نداشته باشد.

اما در شیوه های جدید که مکالمه محور است لغات به صورت مفهومی در ذهن باقی می ماند. همچنین در این شیوه، معانی متفاوت یک کلمه بهتر درک می شود و قوی تر از شیوه های قدیمی در خاطر نوآموز می ماند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

0 comments