متداول ترین متد آموزش زبان در ایران

common method of language teaching in Iran

بررسی مهم ترین روشهای آموزش زبان انگلیسی در ایران

شاید برای بسیاری از افراد این موضوع اهمیت داشته باشد که زبان انگلیسی در ایران به چه شیوه هایی آموزش داده میشوند. ما در این مطلب برای شما درباره این موضوع صحبت خواهیم کرد .در ابتدای این موضوع برای شما خواهیم گفت که آموزش زبان انگلیسی در ایران بر 2 نکته بسیار مهم استوار است:

متدهای پیشینی،کنونی و پسینی آموزش مکالمه انگلیسی

توجه به روانشناسی و جامعه شناسی افراد و جوامع

همانطور که متوجه شدید این نکات بسیار گنگ و نامفهموم هستند و باید آنها را کمی شفاف تر بیان کنیم پس برای نکته شماره یک این موضوع را خواهیم گفت که :

منابع آموزشی مکالمه زبان انگلیسی

برترین آموزشگاه مکالمه زبان انگلیسی در تهران

در بسیاری از آموزشگاه های قدیمی تر زبان های خارجه به این صورت عمل میکرده اند که ابزار های آموزش زبان انگلیسی به صورت کتاب ها و نوار هایی برای گوش دادن به زبان آموزان داده میشد و از آنها خواسته میشد که در پایان هر هفته با توجه به نوار هایی که گوش داده اند مطالبی را آماده و در کلاس های درسی ارائه دهند .این موضوع یک ایراد بسیار بزرگ را به همراه داشت و آن اینکه زبان آموزان را پس از گذراندن یک دوره نه تنها از آموزشگاه بلکه از یادگیری مکالمه زبان انگلیسی به طور کامل دور میکرد.

در چنین آموزشگاه هایی از کتاب های بسیار قدمی با متد های بسیار قدیمی تر استفاده میشد. مانند کتاب هایی که ویرایش آنها به 40 یا 50 سال پیش بازمی گردد و کماکان این موسسات اصرار به استفاده از این کتاب های قدیمی را دارند.

این کتاب ها دارای ایراد های بسیار زیادی بودند. از جمله اینکه با توجه به دنیای امروز و پیشرفت هایی که در طی چند سال اخیر رخ داده است این کتاب ها بسیار عقب تر بوده و پاسخ گویی برای سوالات روزمره زبان آموزان را یا به طور کامل نداشتند و یا اینکه به صورت بسیار ضعیفی می دادند.  پس جامعه این کتاب ها را بسیار از خود دور کرده است. اغلب زبان آموزان این راه کار ها را برای مکالمه زبان انگلیسی موثر نمی دانند. این زبان آموزان شرکت در دوره های آموزش فشرده انگلیسی که وابسته به متد آموزشی جدید هستند را ترجیح می دهند. چرا که بازدهی به مراتب بالاتری برای آن ها خواهد داشت.

نکته دومی که ما در این مطلب برای شما به بررسی خواهیم نشست را روانشناسی و جامعه شناسی مینامیم:

سال هاست که بسیاری از کالا های مصرف داخل کشور از کشور چین وارد می شود. اما همیشه این سوال برای مردم مطرح بوده است که چگونه کشوری با فرهنگ و روانی متفاوت با کشور ما حتی به تولید محصولاتی می پردازند که کاملا متفاوت با فرهنگ خود و کاملا موافق با فرهنگ کشور مصرف کننده است. این سوال را ما درباره زبان آموزان به شیوه دیگری میپرسیم. اینکه چگونه استاد و معلمی که درباره روحیه و فرهنگ حاکم بر جامعه خود آگاهی ندارد میتواند به آموزش زبان خارجه بپردازد؟

0 comments