بهترین روشهای یادگیری زبان

بهترین روش یادگیری مکالمه زبان انگلیسی

برای برشمردن روشهای آموزش و فراگیری زبان انگلیسی، متدها و حتی نظریه های فراوانی وجود دارد ولی انتخاب و اثبات بهترین آنان کاری بس دشوار و تا حدودی عملکردگرایانه است.توضیح بیشتر اینکه انتخاب روش یادگیری تا حدود زیادی به زبان آموزان نیز بستگی دارد.

بعنوان مثال برای نوجوانان زیر 17 سال بهترین روش یادگیری همان دوره های ترمیک آموزشگاه های عادی است که 2 الی 4 سال طول می کشد.برای این عزیزان دوره های کوتاه مدت و فشرده اصلا مناسب نیست(طی تجربه بنده در این 3 سال تدریس آموزش مکالمه به صورت فشرده ،و داشتن قریب100 زبان آموز فقط 3 دانش آموز در این دوره های فشرده شرکت کردند)

روش های آموزش مکالمه زبان انگلیسی در ایران

اولین و سنتی ترین روش فراگیری مکالمه زبان انگلیسی از دیرباز ،همنشینی و همکلامی با افراد خارجی با حضور در شرکتهای چندملیتی و حتی توسط محصلین و دانشجویان در خارج کشور صورت می پذیرفته است.

روش دوم؛با حضور دانشجویان در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و گرفتن مدرک از یکی از 3 گرایش زبان انگلیسی حاصل می شود:

مترجمی زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی

ادبیات انگلیسی

نظریه شخصی بنده:

بنده به اذعان داشتن چندین دانشجوی خودم که تحصیل کردگان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بودند و گله از متدهای آموزشی دانشگاه ها می کردند، این نوع آموزش را درحال حاضر خیلی بهینه و حتی کارامد نمیدانم!! چرا که برخی افراد با سپری کردن نزدیک به 7 سال تا دریافت مدرک کارشناسی ارشد، از مکالمه روان انگلیسی عاجز هستند!!

سومین روش شرکت در موسسات و آموزشگاه های خصوصی زبان است.

درحال حاضر بهترین روش آموزش و فراگیری مکالمه انگلیسی، شرکت در این آموزشگاهای معتبر است. دوستان موقع انتخاب این نوع مراکز دقت نمایند که آموزشگاه هایی که یک یا حداکثر دو شعبه دارند قابل اعتماد هستند چرا که مرکزی که حداقل 10 شعبه در تهران فقط دارد نظارت کافی بر شعبه های خود ندارد.

آخرین نکته حائز اهمیت در این بخش این است که : با تبلیغات مراکزی که به داشتن نمایندگی از فلان دانشگاه خارجی و حتی تحت لیسانس آن جا کار کردن افتخار می کنند و حتی داشتن اساتیدی که دکتری زبان شناسی از بهمان دانشگاه یا موسسه خارجی را دارند خام نشوید.

برای استاد فقط ویژگی های زیر کافی است مابقی شرایط بر عهده زبان آموز است.

استاد باید دلسوزی، تسلط و با تجربه بودن را با هنر تدریس و انتقال مطلب در آمیزد.

زبان آموز باید با انگیزه ،علاقه ،همت ،پشتکار و ممارست تا رسیدن به مقصود نهایی آموزش و تمرین را  دنبال کند.

راه کارهایی نوین برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی را از خانه مکالمه مهندس زبان بخواهید . این موسسه ابزاری در اختیار شما قرار خواهد داد تا بتوانید با کمترین هزینه و کوتاه ترین زمان زبان خود را تقویت کنید.

0 comments